Dějiny

Historie

Hotel Savoy Westend se nachází v nejprestižnější lokalitě Karlových Varů známé jako Westend. Díky celkově příznivé ekonomické situaci a rozsáhlé výstavbě se tato unikátní vilová oblast na počátku 90. let 19. století rozrostla a zkrásněla. Nejdříve prošla úpravami v klasicistním a poté empírovém stylu, později přišel ke slovu romantismus.

V období stavebního rozkvětu této architektonického perly Karlových Varů zde bylo možné vidět několik různých stavebních slohů od novogotického, přes novoromantický až po čistě novorenesanční. Hotel Savoy Westend byl vybudován v roce 1897 podle návrhu vídeňského architekta Alfreda Bayera. Pojmenován byl na počest Savojské dynastie, která vládla ve sjednocené Itálii. Současný rezort Savoy Westend je komplexem pěti historických vil. Nejstarší u nich je vila Artemis (dříve vila Stainl, potom Milton a Pöhl), kterou v roce 1875 postavil mistr stavitel Anton Stainl. Další tři vily byly zbudovány v letech 1895 až 1897.

Do jednoho celku byly spojeny na počátku 20. století. Vila Rusalka (dříve vila Klemm) byla postavena pro dvorního mistra stavitele D. A. Klemma, vila Carlton (dříve Kennsington) byla zbudována podle plánů městského mistra stavitele Josefa Walderta a vila Kleopatra dodnes nese své jméno.

Hlavní a nejprestižnější budovou celého rezortu je vila Savoy (původní budova hotelu Savoy Westend), jejích architektonické řešení se inspirovalo gotickými a renesančními aristokratickými rezidencemi ve Francii. V letech 2004 a 2005 prošel celý areál důkladnou a nákladnou rekonstrukcí. Pro veřejnost byl ve své nové podobě znovu otevřen v červnu 2005.

Zarezervujte si nyní za výhodnou cenu