Doktorka medicíny Farida Omarová

Doktorka medicíny Farida Omarová

Já, Omarova Farida, jsem se narodila ve městě Machačkala, v Rusku. V roce 1978 jsem absolvovala Fakultu Medicíny v Machačkale. Nejdříve jsem pracovala jako obvodní lékař, lékař na pohotovosti na univerzitní klinice, později jako primářka terapeutického oddělení nemocnice Ministerstva vnitra. Mou specializaci byla klinická farmakologie a kardiologie. Od prosince 1997, po nostrifikaci svého lékařského diplomu v České republice, pracují jako lázeňský lékař, nejdříve v sanatoriu Bristol Group, a od roku 2005 v resortu Savoy.

Nevím, co přesně pro mě znamená medicína, zdá je to práce, hobby nebo jednoduše můj život. Někdo kdysi řekl, že lékařem by měl být ten, kdo nemůže neléčit.

Jako klinický specialista jsem spíše podceňovala význam lázeňské léčby a prevence, většinou jsem řešila akutní problémy a nenahlížela dál, než je podpůrná léčba. Do města Karlovy Vary jsem se okamžitě zamilovala, krásná architektura, obklopená úžasným lesem, chápala jsem, proč sem lidé cestují již více než 600 let. Goethe psal, že se zde cítil izolovaný od všech lidských neštěstí. Zde jsem začala studovat balneologii, přečetla hodně literatury, včetně té antikvární o léčbě Karlovarskou minerální vodou. Měla jsem samozřejmě štěstí, že jsem začínala s hlavním lékařem společnosti Bristol, doktorem Špišákem, který se vždy dělil o své zkušenosti, organizoval semináře a konference.

V současné době pracuji v klinicky (v plném smyslu tohoto slova) zaměřeném lázeňském hotelu, který poskytuje velké možnosti v diagnostice, léčbě různých onemocnění, spolupracuje s předními klinikami a specialisty v České republice a Německu, což pro mě, jako lékaře, samozřejmě, je velmi uspokojující.

Zarezervujte si nyní za výhodnou cenu