Savoy Westend HotelLoading...

Ocenění & Novinky-Článek pro karlovyvary.cz

Savoy Westend Hotel
 
Rezervujte Zde
Příjezd
Odjezd ...
1
Noc/í Noci

Článek pro karlovyvary.cz

Karlovy Vary jsou historicky známé již po staletí především tím, že návštěvníci, kteří sem přijíždějí a podstupují lázeňskou léčbu alespoň dva týdny, odjíždějí plni síly a další chuti do práce a do života.

Proč tomu tak je? Svoji nezastupitelnou roli hrají unikátní teplé léčivé prameny. Svým složením minerálů, stopových prvků, kysličníku uhličitého a teplotou napomáhají léčit a předcházet nemocem trávicího traktu, odstraňují pocity plnosti, nadýmání, funkční poruchy, léčí chronické záněty, stavy po operacích. Víme, že karlovarská komplexní lázeňská léčba také významně snižuje obsah tuku v játrech, „ očišťuje“ naše tělo. Pozitivní je působení na střevní mikrobiální floru,  normalizaci tzv střevního mikrobiomu  a tím zvyšuje imunitu , důležitou v boji proti bakteriálním a virovým infekcím.  Rovněž bylo prokázáno, že lázeňská léčba a rehabilitace  v Karlových Varech snižuje inzulinorezistenci, tzn. že po léčení je možno snížit dávku inzulínu nebo tablet u pacientů s úplavicí cukrovou. Svoji roli zde hraje i to, že  při dodržování předepsaného režimu se významně snižuje tělesná hmotnost. Vysoce kvalifikovaní fyzioterapeuti se podílejí na zbavování bolestí při onemocnění pohybového aparátu.

Karlovy Vary se nacházejí v předhůří Krušných hor a jsou obklopeny překrásnými hlubokými smíšenými lesy. Vývěry minerálních pramenů a lesy způsobují , že zde dýcháme vzduch s vysokými koncentracemi vzdušným aniontů  tak, jako je tomu např. u moře nebo v horách. Díky vysoké koncentraci prospěšných vzdušných aniontů se  zde budeme cítit tak dobře jako na dovolené u moře nebo ve vysokých horách. Podvědomě nás toto místo přitahuje. Říká se tomu „ genius loci“. Cítíme se zde velmi rychle odpočatí. Zbavujeme se bolestí hlavy, nespavosti, alergií ale i psychických potíží, pocitu přepracovanosti a sníženého soustředění.

Je zajímavé, že ten, kdo jednou do Karlových Varů přijel, se sem vrací aspoň jednou do roka.

Z historických pramenů víme, že se  Karlovým Varům se vyhýbaly války a velké epidemie, jako např. ve středověku pandemie moru.

Karlovy Vary jsou městem navracejícím zdraví lidem z celého světa.

Prim. MUDr. Ladislav Špišák,CSc