Savoy Westend HotelLoading...

Medical Spa & Wellness-Wellness a Spa Afrodite

Savoy Westend Hotel
 
Rezervujte Zde
Příjezd
Odjezd ...
1
Noc/í Noci

Wellness a Spa Afrodite

PLAVECKÝ BAZÉN
Plavání je nejen atraktivní sportovní disciplínou, ale také oblíbeným způsobem aktivního odpočinku a relaxace. Plavání patří k základním lidským dovednostem a může Vám přinést nejen spoustu zábavy a potěšení, ale také vylepšit Vaši fyzickou kondici a dokonce může být i účinným doplňkem rehabilitace. Jako odměnu za vynaložené úsilí při zdolávání délek bazénu si můžete dopřát příjemnou masáž některou z masážních trysek, které jsou v našem bazénu zabudovány.
VÍŘIVÁ KOUPEL - JACUZZI
Masážní vana neboli whirlpool je relaxační zařízení pracující na principu hydroterapie a většinou kombinuje podvodní vzduchovou masáž s masáží vodním proudem. Hydroterapie kromě toho, že uvolňuje svalový tonus, také vylaďuje metabolismus, odstraňuje napětí a stres a zvyšuje celkovou imunitu organismu. Prokázán je rovněž její pozitivní vliv na snižování tělesné hmotnosti, formování postavy a odstraňování celulitidy. Vyrovnává krevní tlak, zvyšuje prokrvení tkáně a způsobuje její celkové ozdravení, posiluje krevní oběh a kardiovaskulární systém a zamezuje vzniku civilizačních chorob. Prospívá pohybovému aparátu, posiluje a zpevňuje svaly, úpony šlach a klouby.
SAUNA FINSKÁ
Sauna se stala v dnešní uspěchané době tím nejlepším prostředkem pro odstranění únavy a stresu. Blahodárné účinky sauny jsou známy již stovky let, a tak i dnes využíváme prastaré moudrosti k relaxaci a načerpání nových sil po náročném dni. Sauna přivádí fyzické i duševní síly do rovnováhy a působením energií, vůní dřeva a vonných esencí nás přitahuje zpět k přírodě. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky, jako jsou endorfiny. Pravidelná návštěva sauny zlepšuje imunitní systém člověka.
SAUNA TURECKÁ - PARNÍ LÁZEŇ
Parní lázeň byla oblíbená již dávno před naším letopočtem a i dnes je pro mnohé vhodným prostředkem relaxace. Parní lázeň působí na člověka maximální vlhkostí vzduchu při teplotě do 50°C. V parní lázni se sice potíte, ale vlhkost vzduchu znemožňuje, aby se pot odpařoval, a tím pádem nedochází k ochlazování těla. Nižší teploty a vysoká vlhkost vzduchu (80%) jsou velmi vhodné pro aplikaci rozličných éterických olejů a bylin. Najděte si každý den alespoň chvilku a využijte parní lázeň pro odpočinek a hlavně pro podporu Vašeho zdraví.
KNEIPPŮV CHODNÍK
Jedná se o součást Kneippovy vodoléčby, která spočívá v chůzi po oblázcích v umělém potůčku. Jak je pro Kneippovu vodoléčbu typické, používá se střídání studené a teplé vody. Oblázky na dně masírují chodidla, střídavá teplota vody cvičení zlepšují prokrvení. Pozn.: Kneippova metoda je integrovaným systémem přirozeného léčení, který zahrnuje vodoléčbu, tělesný pohyb, fytoterapii, výživová doporučení a životní styl. Kontrastní bazénky jsou další metodou Kneippovy léčby. Jde o střídavou koupel v bazénech s teplou a studenou vodou, do nichž se noří alespoň celé dolní končetiny. Studená voda má obyčejně 10° – 16°C a horká 38° – 44°C. Začíná se ponořením do horké lázně na 4 – 6 minut a ihned poté do studené lázně na 1 – 2 minuty. Celý proces se několikrát opakuje. Pro dosažení pocitu pohody se končí lázní v horké vodě. Tyto koupele se používají pro stimulaci místního oběhu v dolních
FITNESS
Individuálně či pod dohledem osobního trenéra, který Vás naučí jak správně cvičit a sestaví Váš tréninkový plán, můžete využít našeho moderně vybaveného fitness centra. Nejenže uděláte něco pro zdraví a krásu Vašeho těla, ale cvičení přispěje i k Vaší duševní pohodě, zbaví Vás nahromaděného stresu a Vy se budete cítit plni elánu a nové energie.